INDIGO 1kg - hnědá až černá barva na vlasy

Havraní vlasy, které se lesknou při každém pohybu, zapůsobily nejen na čtenáře známé pohádky. Nyní se mohou stát i vaší korunou krásy. Indigo, které spojí své síly s hennou, vám pomůže dosáhnout tmavě hnědé až černé vlasy přírodní cestou.

749 Kč
996 Kč
Ušetřete 247 Kč
S DPH
Množství
 

Ceník přepravy

 

Obchodní podmínky

 

Vrácení zboží

KILOVÉ BALENÍ, KTERÉ VYDRŽÍ CELÝ ROK

Ani vás to nebaví – objednávat po malých množstvích, platit za každým poštovné a létat po zásilky? Objednejte si ekonomické kilové balení! Ušetříte nejen na poštovném, ale také přes 30% z ceny výrobku. Naše kilové produkty lze dobře skladovat. Nemusíte se bát, že by vám vyexpirovali. Jsou baleny v deseti 100g sáčcích. Po otevření sáčku byste jej měli spotřebovat do 2 let. Zavřený sáček při správném skladování vydrží prakticky neomezeně dlouho.


BARVA, PO KTERÉ JSTE VŽDY TOUŽILI, JE MOŽNÁ I BEZ POŠKOZENÍ VLASOVÉHO VLÁKNA

Naše indigo se získává z rozdrcených lístků Indigofera tinctoria, které rostou na východě Indie. Stejně jako henna i naše indigo je produkt přírodního původu, který vaše vlasy nepoškodí. Spojí-li indigo své síly s hennou, můžete dosáhnout celé škály odstínů od jemně hnědé až po havraní černou. Intenzivní černou získáte tak, že vlasy v prvním kroku zabarvíte hennou a ve druhém kroku indigem. Samotné indigo pomůže vlasům dosáhnout tmavomodrého odstínu.

HENNA NENÍ SOUČÁSTÍ BALENÍ.


HLAVNÍ BENEFITY INDIGA

✿ přírodní produkt na vlasy, který nenarušuje celistvost vlasového vlákna

✿ možnost dosáhnout různorodé odstíny v závislosti na osobních preferencích

✿ přírodní barvivo je vhodné i pro alergiky, těhotné a kojící ženy

✿ je skvělou volbou pro překrytí šedivých vlasů


NÁVOD K APLIKACI


➤ JEDNOFÁZOVÉ BARVENÍ PRO ČERVENO-HNĚDÝ AŽ TMAVO-HNĚDÝ ODSTÍN, HENNA NENÍ SOUČÁSTÍ BALENÍ

➊ Vyberte si požadovaný odstín

  POMĚR HENNA : INDIGO
červeno-hnědý 2:1
hnědý 1:1
tmavě hnědý 1:3

➋ Do keramické misky vložte požadované množství henny a zalijte vodou o teplotě 60°C. Zamíchejte a vytvořte konzistenci jogurtu. Nechte odstát několik hodin

➌ Připravte si pastu s indigem zalitím vodou o teplotě do 50°C. Do směsi přidejte špetku soli (pigment indiga se uvolňuje v zásaditém prostředí). Nechte odstát 15 minut

➍ Obě pasty smíchejte a aplikujte na umyté a mírně vlhké vlasy, které zakryjete čepicí nebo ručníkem

➎ Nechte působit směs minimálně 1 hodinu v závislosti na požadované intenzitě barvy (čím déle, tím bude odstín intenzivnější)

➏ Vlasy důkladně omyjte a ošetřete svými oblíbenými produkty


➤ DVOUFÁZOVÉ BARVENÍ PRO DOSÁHNUTÍ ČERNÉ BARVY VLASŮ, HENNA NENÍ SOUČÁSTÍ BALENÍ

PRVNÍ FÁZE

➊ Do keramické misky vložte požadované množství henny – na krátké vlasy postačí 50 gramů, při dlouhých sáhněte po 100 gramech

➋ Prášek zalijte vodou o teplotě 60°C a směs pořádně promíchejte (pro lepší uvolnění pigmentu přidejte několik kapek citrónové šťávy)

➌ Promíchanou směs aplikujte na umyté a mírně vlhké vlasy, které zakryjete čepicí nebo ručníkem

➍ Nechte působit směs minimálně 1 hodinu v závislosti na požadované intenzitě barvy (čím déle, tím bude odstín intenzivnější)

➎ Vlasy důkladně omyjte a ošetřete svými oblíbenými produkty

DRUHÁ FÁZE

➊ Připravte si pastu s indigem zalitím vodou o teplotě do 50°C

➋ Do směsi přidejte špetku soli (pigment indiga se uvolňuje v zásaditém prostředí)

➌ Aplikujte na umyté a mírně vlhké vlasy, které zakryjete čepicí nebo ručníkem

➍ Nechte působit směs minimálně 1 hodinu v závislosti na požadované intenzitě barvy (čím déle, tím bude odstín intenzivnější)

➎ Vlasy důkladně omyjte a ošetřete svými oblíbenými produkty


TIP: Černou barvu umíte dosáhnout i jednoduchou aplikací Indiga bez Henny, kdy budete postupovat podle kroků Druhé fáze z Dvoufázového postupu. Ovšem tato černá barva nebude tak intenzivní a bude se z vlasů rychleji vymývat.


NA JAKOU BARVU VÁM INDIGO CHYTÍ PŘI DVOJFÁZOVÉM BARVENÍ?

Původní barva vlasu:

Orientační zabarvení po aplikaci:

Banner_odtiene_vlasov_Indigo


UPOZORNĚNÍ

Před použitím henny a ostatních přírodních barviv se nedoporučuje používat šampony a kondicionéry se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu. Vlasy by měly být čisté a beze zbytků fixačních tužidel a sprejů. Rovněž doporučujeme nikdy nepřekračovat maximální teplotu vody, protože dojde ke znehodnocení barviva.

Uchovávejte na suchém a tmavém místě.

Pro Vaši snazší orientaci uvádíme za složením v INCI jazyce i český ekvivalent.


✿ Indigofera tinctoria (jemně mleté lístky indiga)

✿ BARVA S OBSAHEM INDIGA MI CHYTILA DO ZELENA. CO MÁM DĚLAT?

V případě, že se nanáší henna s obsahem indiga na velmi světlé vlasy (blond nebo šediny), může se stát, že výsledná barva bude mít zelené odlesky. Barva by se měla do 24 hodin upravit a ustálit na požadovaném odstínu, avšak aby se tomuto nežádoucímu efektu předešlo, doporučujeme na světlé vlasy aplikovat přírodní barvy s obsahem indiga dvoufázově. To znamená, nejprve použít čistou hennu (měděnou) a následně požadovanou výslednou barvu (např. Henna&Indigo, Henna&3xIndigo nebo Indigo).


✿ BARVA MI VŮBEC NECHYTILA NEBO CHYTILA VELMI SLABE. CO MÁM DĚLAT?

V případě, že se nanáší přírodní barva na velmi světlé vlasy (blond nebo šediny), může se stát, že v některých případech nechytí dostatečně. Pro ideální zabarvení na světlých vlasech doporučujeme čistou hennu (měděnou) nechat před aplikací odstát alespoň jednu hodinku. Naopak přírodní barva s obsahem indiga se musí nanášet hned po smíchání s vodou. Navíc, když se aplikuje barva s obsahem indiga, doporučujeme v případě světlých vlasů barvit dvoufázově, nejprve čistou hennou (měděnou) následně požadovanou barvou. Takto barva lépe kryje.


✿ JAK DLOUHO VYDRŽÍ BARVA NA VLASECH?

Henna je permanentní barva, která se nevymývá. Indigo je semi-permanentní barva a jemně se vymývá. Záleží to na množství faktorů. jak často se vlasy myjí, vystavují slunci, ale také od struktury a stavu vlasů.


✿ JAK ČASTO SE MŮŽE POUŽÍT?

Jelikož se jedná o 100% přírodní produkt, můžete jej použít tak často jak se vám žádá.

Třeba si však uvědomit, že při opakovaném používání na celých délkách vlasů se barva vrství a tím vytváří tmavší odstíny. Pokud si nepřejete, aby Vám barva vlasů tmavla, doporučujeme nanášet pouze na odrosty.


✿ MŮŽE SE HENNA POUŽÍT V KOMBINÁCI S CHEMICKÝMI BARVAMI NA VLASY?

Ano i ne. Čistá henna (měděná) se může bez obav kombinovat s chemickými barvami, a to i nanášet na chemicky barvené vlasy i nanášet chemické barvy na hennou barvené vlasy.

Pozor, pokud však hennová směs obsahuje indigo (tzn. všechny ostatní naše barvy na vlasy kromě měděné), nedoporučujeme používat světlé chemické barvy, peroxid nebo jiné zesvětlovače na přírodně barvené vlasy. Výsledkem by mohly být zelené vlasy.

Kromě tohoto upozornění doporučujeme dodržovat 2 týdenní rozestup mezi chemickým barvením a přírodním barvením. Na druhé straně máme osobní zkušenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čisté henny bez nežádoucího efektu.


✿ MĚLY BY SE VLASY UMÝT PŘED NANESENÍM BARVY? A MĚLI BY BÝT PŘED APLIKACÍ SUCHÉ, VYSUŠENÉ RUČNÍKEM NEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusí být čerstvě umyté, ale neměly by být mastné. Barvu lze nanášet na suché nebo ručníkem vysušené vlasy. Pokud vaše vlasy nejsou mastné, můžete ji ihned nanést.


✿ ZABARVÍ TENTO VÝROBEK I MOJÍ POKOŽKU RUKOU ČI HLAVY KOLEM VLASŮ?

Barva Vám může zabarvit pokožku přibližně na jeden den, ale poté se barva smyje. Těmto skvrnám na pokožce můžete zabránit tak, že kolem těchto oblastí nanesete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOVÉM BARVENÍ PLAVAT V BAZÉNU?

Ano, pokud po nanesení henny ji pořádně umyjete, pak je bezpečné plavat v bazénu s vlasy upravenými hennou.

✿ PO APLIKACI INDIGA MĚ ROZBOLELA HLAVA?

Přestože naše indigo je pěstováno v organickém zemědělství a je bez jakýchkoli jiných příměsí, v některých případech se může stát, že rostlina Indigofera Tinctoria vyvolá alergickou reakci v podobě bolesti hlavy. V takovém případě doporučujeme barvu s obsahem indiga nepoužívat. Kontaktujte naši zákaznickou podporu ohledně vrácení zboží a refundace.