HENNA & INDIGO 1kg - hnědá barva na vlasy

Vlasy jsou chloubou každé dámy. Dopřejte jim prémiovou péči, která pochází přímo ze srdce přírody. Barva Henna & Indigo je určena pro dosažení přirozeně hnědých vlasů, které okouzlí na první pohled. Antiseptické vlastnosti kráčejí ruku v ruce se skvělou krycí schopností.

749 Kč
996 Kč
Ušetřete 247 Kč
S DPH
Množství
 

Ceník přepravy

 

Obchodní podmínky

 

Vrácení zboží

KILOVÉ BALENÍ, KTERÉ VYDRŽÍ CELÝ ROK

Ani vás to nebaví – objednávat po malých množstvích, platit za každým poštovné a létat po zásilky? Objednejte si ekonomické kilové balení! Ušetříte nejen na poštovném, ale také přes 30% z ceny výrobku. Naše kilové produkty lze dobře skladovat. Nemusíte se bát, že by vám vyexpirovali. Jsou baleny v deseti 100g sáčcích. Po otevření sáčku byste jej měli spotřebovat do 2 let. Zavřený sáček při správném skladování vydrží prakticky neomezeně dlouho.


PŘIROZENĚ HNĚDOU BARVU DOSÁHNETE S POMOCÍ HENNY A INDIGA

Nádherné a zdravé vlasy už nemusí být jen vaším tajným snem. Naše přírodní hnědá barva se získává z rostlin Lawsonia inermis a Indigofera tinctoria, které se pěstují v Indii. Přestože na ně můžeme narazit v různých koutech světa, právě Indie poskytuje ty nejlepší klimatické podmínky pro jejich pěstování. Vysoký obsah pigmentu spolu se šetrným zpracováním v podobě jemného mletí a trojnásobné filtrace zaručují, že henna s indigem se velmi snadno nanáší a oplachuje. Ve vlasech vám nevytvoří žádné hrudky, a tak si práci s ní opravdu vychutnáte.


HLAVNÍ BENEFITY HENNY a INDIGA

✿ obsahuje třísloviny, které ovlivňují pokožku hlavy a zabraňují maštění i tvorbě lupů

✿ přírodní původ zaručuje, že je mimořádně citlivý a vhodný i pro alergiky, těhotné a kojící ženy

✿ vydrží na vlasech dlouho i přesto, že nenarušuje celistvost vlasového vlákna

✿ přispívá ke zpevnění vlasového vlákna a dodává vlasům zářivý lesk

✿ je vhodná ik překrytí šedivých vlasů 


NA JAKOU BARVU VÁM HENNA & INDIGO CHYTÍ?

Henna patří mezi přírodní produkty na vlasy. Při barvení nenarušuje vlasové vlákno, a tak nedochází k zesvětlení vlasů. Výsledná barva vašich vlasů bude tedy záviset na tom, jaký mají vaše vlasy odstín před barvením. Rovněž je efekt závislý na individuálních vlastnostech vlasů.

Původní barva vlasu:

Orientační zabarvení po aplikaci:

Banner_odtiene_vlasov_Henna,Indigo Amla


NÁVOD K APLIKACI

hennanavod1b.png

Do misky si připravíme od 50g henny a indiga u krátkých po 100g u dlouhých vlasů. Prášek zalijeme vodou nebo jinou zálivkou při teplotě cca 50°C. Masu řádně promícháme.

Vytvořenou kaši naneseme na umyté a mírně vlhké vlasy, které poté přikryjeme igelitovou čepicí a ručníkem.

hennanavod3.png

Přípravek necháme působit minimálně jednu až po dobu několika hodin. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků henny. Vezměte si zatím svoji oblíbenou knížku :)

Vlasy důkladně omyjeme a ošetříme běžným postupem.


UPOZORNĚNÍ

Před použitím henny a ostatních přírodních barviv se nedoporučuje používat šampony a kondicionéry se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu. Vlasy by měly být čisté a beze zbytků fixačních tužidel a sprejů.

Uchovávejte na suchém a tmavém místě.

V naší sekci často kladených otázek objevíte ty nejčastější dotazy, které se s přírodními barvami na vlasy pojí. Pokud svůj dotaz neobjevíte, neváhejte nás kontaktovat a my ji rádi zodpovíme.

  • Užitečný 0
  • Zpráva
22.12.2022

Hena

Před dvěma roky jsem si koupila toto kilové balení. Ještě teď mám 2 pytlíky nevypotřebované, ale raději si objednám do zásoby :). Mám vlasy vlnité, řidčí, po ramena, lehce šedivějící, ale díky barvení henou nejsou tak viditelné odrosty jako u chemických barev. Barvím 1x za 2 měsíce. Jsem maximálně spokojena.

  • Užitečný 0
  • Zpráva
22.12.2022

Příjemná a účinná přírodní barva

Kdo je zvyklý na barvení běžně dostupnou hennou v kamenných obchodech, bude hooodně překvapený. Tahle mi při poloviční gramáži obarví vlasy mnohem lépe, o příjemnosti aplikace a krytí šedin ani nemluvím. Za mě super:-)

  • Užitečný 0
  • Zpráva
22.12.2022

Skvěle kryje šedivé vlasy

Když jsem přešla na Henu, nejprve jsem zkoušela různé varianty z DM a málem jsem to vzdala, protože výsledky nebyly nic moc. Hlavné velký problém zakrývání šedin - zlaté kořínky u tmavších hnědých vlasů. Tahle Henna a Indigo barví mnohem lépe a při dvojím opakovaném barvení krásně kryje. Vlasy jsou mnohem zdravější. Už bych se k chemickému barvení nevrátila.

Pro Vaši snazší orientaci uvádíme za složením v INCI jazyce i český ekvivalent.


✿ Lawsonia inermis (jemně mleté lístky henny)

✿ Indigofera tinctoria (jemně mleté lístky indiga)

✿ BARVA S OBSAHEM INDIGA MI CHYTILA DO ZELENA. CO MÁM DĚLAT?

V případě, že se nanáší henna s obsahem indiga na velmi světlé vlasy (blond nebo šediny), může se stát, že výsledná barva bude mít zelené odlesky. Barva by se měla do 24 hodin upravit a ustálit na požadovaném odstínu, avšak aby se tomuto nežádoucímu efektu předešlo, doporučujeme na světlé vlasy aplikovat přírodní barvy s obsahem indiga dvoufázově. To znamená, nejprve použít čistou hennu (měděnou) a následně požadovanou výslednou barvu (např. Henna&Indigo, Henna&3xIndigo nebo Indigo).


✿ BARVA MI VŮBEC NECHYTILA NEBO CHYTILA VELMI SLABE. CO MÁM DĚLAT?

V případě, že se nanáší přírodní barva na velmi světlé vlasy (blond nebo šediny), může se stát, že v některých případech nechytí dostatečně. Pro ideální zabarvení na světlých vlasech doporučujeme čistou hennu (měděnou) nechat před aplikací odstát alespoň jednu hodinku. Naopak přírodní barva s obsahem indiga se musí nanášet hned po smíchání s vodou. Navíc, když se aplikuje barva s obsahem indiga, doporučujeme v případě světlých vlasů barvit dvoufázově, nejprve čistou hennou (měděnou) následně požadovanou barvou. Takto barva lépe kryje.


✿ JAK DLOUHO VYDRŽÍ BARVA NA VLASECH?

Henna je permanentní barva, která se nevymývá. Indigo je semi-permanentní barva a jemně se vymývá. Záleží to na množství faktorů. jak často se vlasy myjí, vystavují slunci, ale také od struktury a stavu vlasů.


✿ JAK ČASTO SE MŮŽE POUŽÍT?

Jelikož se jedná o 100% přírodní produkt, můžete jej použít tak často jak se vám žádá.

Třeba si však uvědomit, že při opakovaném používání na celých délkách vlasů se barva vrství a tím vytváří tmavší odstíny. Pokud si nepřejete, aby Vám barva vlasů tmavla, doporučujeme nanášet pouze na odrosty.


✿ MŮŽE SE HENNA POUŽÍT V KOMBINÁCI S CHEMICKÝMI BARVAMI NA VLASY?

Ano i ne. Čistá henna (měděná) se může bez obav kombinovat s chemickými barvami, a to i nanášet na chemicky barvené vlasy i nanášet chemické barvy na hennou barvené vlasy.

Pozor, pokud však hennová směs obsahuje indigo (tzn. všechny ostatní naše barvy na vlasy kromě měděné), nedoporučujeme používat světlé chemické barvy, peroxid nebo jiné zesvětlovače na přírodně barvené vlasy. Výsledkem by mohly být zelené vlasy.

Kromě tohoto upozornění doporučujeme dodržovat 2 týdenní rozestup mezi chemickým barvením a přírodním barvením. Na druhé straně máme osobní zkušenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čisté henny bez nežádoucího efektu.


✿ MĚLY BY SE VLASY UMÝT PŘED NANESENÍM BARVY? A MĚLI BY BÝT PŘED APLIKACÍ SUCHÉ, VYSUŠENÉ RUČNÍKEM NEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusí být čerstvě umyté, ale neměly by být mastné. Barvu lze nanášet na suché nebo ručníkem vysušené vlasy. Pokud vaše vlasy nejsou mastné, můžete ji ihned nanést.


✿ ZABARVÍ TENTO VÝROBEK I MOJÍ POKOŽKU RUKOU ČI HLAVY KOLEM VLASŮ?

Barva Vám může zabarvit pokožku přibližně na jeden den, ale poté se barva smyje. Těmto skvrnám na pokožce můžete zabránit tak, že kolem těchto oblastí nanesete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOVÉM BARVENÍ PLAVAT V BAZÉNU?

Ano, pokud po nanesení henny ji pořádně umyjete, pak je bezpečné plavat v bazénu s vlasy upravenými hennou.